Web Tasarım

Web tasarım profesyonel bir şekilde yapılması firma ve markalar için son derece önemlidir. Bu konuda uzman hizmet veriyoruz.

Firmaların ya da markaların kullanıcı kitlesine ulaşarak satışını gerçekleşmesi, tanıtını yapmak için web tasarımlarına yer açılır. Web tasarım uygulamasının kaliteli ve kolay ulaşılabilir olması gerekir. Satışı yapılan hizmet ya da ürünler ile ilgili olarak markanın ya da firmanın ilgili çalışma içeriği ile uyum sağlayan çalışmadır. Web tasarımında doğru renklerin, doğru görsellerin kullanılması, istenen ürün ya da hizmete kolaylıkla ulaşılma da kullanıcı için önem taşımaktadır.

Kaliteli bir internet sitesi kurulumunu gerçekleştirmek için öncelikle uzman desteğini almanız gerekir. Web tasarım Ankara kentimizde faaliyet gösterme firmamız tarafından sizlere sunulmaktadır. Tasarımlarda firmanız ve markanızı öncelik haline getirerek talebinize uygun bir çalışmanın yer alması sağlanır. Site tasarımı uzmanlık gerektiren bir çalışmadır. Sitenizin sadece görsel olarak değil aynı zamanda içerik anlamında da zengin olması gerekir.

Özel Web Tasarımı Yapımı

Website tasarımı yapılması için öncelikle başvurunuzun yapılması gerekir. Başvurunuz sonrasında ihtiyaç duyduğunuz site ile ilgili olarak uzman personel projelendirme gerçekleştirir. Web site tasarımının temelini oluşturan proje kısmının tamamlanması aynı zamanda tasarımın aslında taslak olarak hazırlanmış halidir. Projelendirme esas konunun ortaya konulması ve istenen kriterlerin belirlenerek elde olan verilerin toplanması anlamına da gelir. Projelendirme işlemi sonrasında web tasarımında kurumsal kimliğin belirlenmesi aşamasında geçilir. Akabinde grafik tasarımları, kodlamalar, içerik yönetimleri gibi detaylara yer verilir. Tüm bu uygulamalar sonrasında artık web tasarımınız hazırdır. Website yapımı çalışmasında son olarak test aşamasında geçilir. Test sürecinde değiştirilmesi gereken ya da değiştirilmesi talep edilen işlemler yapılabilir. Son olarak ise web sitesinin yayına sunulması gelir.

Web Tasarımının Önemi

Değişen ve her geçen gün gelişen dünya içinde markanızın ya da firmanızın kitlenize ulaşması için web sitesine ihtiyaç duyarsınız. Geçmişte bir mağaza açmak gerekliliği var iken günümüzde herhangi bir mağazanızın bulunmasına gerek kalmadan sadece web siteniz ile tanıtımınızı, satışınızı ve daha birçok işlemi gerçekleştirmeniz mümkün olur. E ticaret işlemlerine yer açarak kısa sürede satış olanağını elde ederken aynı zamanda hizmetlerinizi de kurum ya da şahıslara tanıtarak sunmanın da avantajını elde edebilirsiniz.

Web tasarım uygulaması kurumsal kimliğin belirlenmesi ve kurumsal kimliğin ortaya konulması açısından da önemlidir. Sitenin kalitesi, sayfalar arasındaki geçiş hızının yüksek olması, kullanıcıların kolaylıkla aradıkları bilgi, ürün ya da hizmeti site içinde bulabilmesi gibi detaylar da siteye daha fazla ziyaretçi gelmesine etki ederken ziyaretçilerin ise sitede daha uzun vakit geçirmesine neden olur.

Web sitesi firmanızın ya da markanızın en önemli adresidir. Günümüz teknoloji dünyasında birçok ticari faaliyet web sitesi adresleri ile gerçekleşirken sitenin kalitesi ise sunulan ürün ya da hizmet kalitesi ile eş değer tutulur. Site tasarımların firmanın sunduğu ürün ya da hizmet içeriğine uygun renklendirmenin yapılması son derece önemlidir. Kaliteli bir sunumun ana ekran üzerinde yer alması ve ana sayfanın ise aranılan birçok içeriğe anında ulaşım sağlaması gerekir.

Web siteleri sadece ürün ya da hizmetin tanıtımları için değildir. Bunun yanı sıra firma hakkında detaylı bilgilere kullanıcıların da ulaşabilmesini sağlayarak firmanın ya da markanın hakkında doğru bilgilere ulaşımın elde edilmesini sağlar. Bunların yanında sosyal medya kanallarının kullanımı ile yapılacak olan tanıtımlarda da web sitesine gerçekleştirilecek olan yönlendirmelerde kaliteli bir siteye erişim sağlayan kullanıcıların ürün ya da hizmetti talep etmesi ise daha yüksek oranlı olmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Teknoloji çağını yaşadığımız şu günlerden web sitesinin yapılış amacı elbette ki hedef kitleye daha kısa sürede ulaşım sağlamaktadır. Daha kısa sürede hedef kitleye ulaşım sağlarken sadece yurt içi değil yurt dışına da anında ulaşım için web sitesine sahip olmanız yeterlidir. Fakat sadece web adresinizin bulunması değil kaliteli ve zengin içeriğe, görsellere sahip olan kullanıcı dostu bir tasarımın oluşturulması ise firmanız için oldukça önem taşır.

Web sitesi maliyetleri sunulacak olan hizmet içeriklerine göre değişim gösterir. Yapılacak olan web sitesi çalışmasında maliyet hesaplanarak fiyat teklifi olarak tarafınıza sunulur.

Web sitesini günümüzde firma ve markalar için son derece önemli olup sadece büyük ya da orta ölçekli değil küçük ölçekli de tüm işletmelerin sahip olması gereken önemli bir değerdir. Web sitesine sahip olmanın yanı sıra içerik detayları da bu anlamda önem taşır. Uygun içerikler ideal bir tanıtımın elde edilmesini sağlayarak firma ya da markanın ziyaretçi ile ortak bir payda da buluşmasına da destek olur.

Web sitesinin yapım işlemlerinde hedef öncelik olarak belirlenerek hedeften sapmadan ve gerçek istenen işleme yer vererek tasarımın oluşturulması önemlidir. Bu anlamda ise projelendirme büyük önem taşır. Projenin oluşturulması aşamasında marka ya da firma ile birebir iletişime geçilerek firmaya ve markaya uygun içeriğe sahip olan tasarımın yaratılması için gerekli olan tüm veriler toplanır. Böylelikle hedeften sapmadan düzenlenen projeye uygun bir web tasarımının da oluşturulması sağlanır.

Günümüz teknoloji dünyası içinde kişi ve kurumlara kısa sürede ulaşabilmek için marka ya da firmaların web sitesine ihtiyaçları vardır. Geçmişte firma ya da markaların kesin olarak ihtiyaç duydukları mağazalar gibi web siteleri de aslında aynı içeriğe sahiptir. Ürün görselleri, hizmet detayları, müşteri temsilcisi, firmanın tanıtımı için ihtiyaç duyulan vitrini, mağaza renkleri ve daha birçok detay aslında web sitesinde de aynı tasarım içerikleri ile sunularak kalitede yansıtılmış olur.